PODHORA CUP 2011

Spojit burčák a futsal se podařilo klubu 1. FTD Oranjes Dubňany. V sobotu totiž uspořádal premiérový ročník Podhora cupu.

Turnaj měl jednu z největších diváckých návštěvností. Alespoň části zápasů totiž viděly proudy lidí, které procházely kolem hřiště při Pochodu slováckými vinohrady.

„Chtěli jsme skloubit tuto nevšední akci s futsalem, a zároveň tak pokřtít naše nové hřiště. Doufám, že se nám to podařilo,“ usmíval se hlavní organizátor Podhora cupu Bohdan Blaha.
Ten se uskutečnil ve vinařském areálu Pod Dubňanskú horú a zúčastnilo se ho pět týmů. Tři domácí z Dubňan a po jednom z Ratíškovic a Svatobořic. Z vítězství se nakonec radovaly domácí Legendy, které ve finálovém derby porazily Mačety 3:2. „Hlavně jsme si chtěli zahrát a pak taky oslavit narození syna našeho kapitána, Bohdana Blahy juniora,“ řekl útočník vítězných Legend Tomáš Příkazský.
Na třetí příčce skončili svatobořičtí Expendables, kteří v duelu o bronz porazili dubňanské Sokoly 6:1. Poslední se umístil ratíškovický Bumbes. „Hlavně nám chyběl kvalitní gólman. Jinak by to bylo určitě lepší,“ sdělil ratíškovický forvard Radek Panák. Turnaj řídil s přehledem sudí Jílek, který nebyl zcela bez práce. Dokonce musel i vylučovat.

(zdroj: Hodonínský deník)

Fotogalerie: PODHORA CUP